| Panteraa a întrebat:

Am un os iesit in spate la picior. M-am interesat mai bine si e vorba de maladia Haglund. Intrebarea mea este cum pot sa scap de asta? Am cautat pe net remedii, dar imi da doar impotriva durerii, dar pe mine nu ma doare. Eu vreau doar sa scap de acel plus, care este foarte inestetic. Nu ma trimiteti la doctor ca am sa merg oricum. Vreau doar sa aud un sfat sau ceva daca stiti. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti fată? Ce virsta ai? Si de cit timp ai aceasta problemă?

| Panteraa explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da, sunt fata. Am 16 ani jumate. Am de ceva vreme. Nu stiu exact de cand am pentru ca nu am dat importatna pana acum. Stiu ca aveam si anul trecut, dar nu era chiar foarte vizibil, acum insa se vede deja foarte urat. sad

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Panteraa):

Multi inainte, mergi si fă ti o radiografie.

| Panteraa explică (pentru CristiDinBucuresti):

O sa merg. Sper doar sa nu ajung la operatie crying

| EaEmma a răspuns:

Buna! Cel mai bine mergi la un medic.
Ar fi tratament chirurgical si necgirurgical