| cosmo123 a întrebat:

cred ca stiti bubitele alea albe care iti apar in gura(de obicei pe falca), se mai numesc si AFTE.
ce sa i-au sa scap de ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ionescu_Ileana_1990 a răspuns:

Pai poti pune pe un betigas de urechi niste clorura de zinc si sa aplici apoi pe afta dar daca nu ai merge si cu niste parfum deoarece contine alcool destul de concentrat trebuie sa ai grija cand aplici sa fie cavitatea bucala uscata si va trebui sa alpici cam de doua ori daca nu trece mai ar fi bine sa consulti un farmacist sau doctor

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://lucyvisinescu.wordpress.com/......atament-2/
cel mai indicat e sa consulti medicul
O zi frumoasa sa ai:)

| 1Q a răspuns:

Ar fi bine sa te consulte un dermatolog

| Azµre a răspuns:

Glicerină boraxată costă 3 lei la farmacie. Iei și aplici pe aftă.

| SimonaCristina a răspuns:

Nistatin tablete sau Gligerina Boraxata.