| Costyn330 a întrebat:

credeti ca este bine la 18 ani sa am 50 de kg si 1.70 inaltime? Oricat as manca nu pot sa ma ingras, cum pot sa ma mai ingras macar inca 5-10 kg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| UnTipObisnuit a răspuns:

Incearca sa pui masa prin muschi.

Fa sala!

| comyne a răspuns:

Dulciuri! Sau poti lua niste pastile speciale- du-te la medicul de familie si intreaba-l

| PappZsoltAndras a răspuns:

Nu cred ca e ok sa ai doar atata kg la asa varsta si inaltime, de exemplu prietenul meu de 14 are vreo 50-55 de kg si are o inaltime de 1.40-1.50. Dupa mine ar fi bine sa te duci la un doctor specializat in aceste lucruri.

| andrefrancais a răspuns:

Ou crud amestecat cu cacao

| Costyn330 explică (pentru andrefrancais):

Si ingrasa?

| andrefrancais a răspuns (pentru Costyn330):

Asa a zis profa de biologie

| zharmas a răspuns:

Eu am 1.82 si 124 kg la 14 ani rolling on the floor.

| Nelly15 a răspuns (pentru zharmas):

Tu esti supraponderal, ar trebui sa ai vreo 72-73 KG, hai sa zicem maxim 80.