| Lidermann a întrebat:

Am 1.70 si 58 kg,si as vrea sa ma ingras, macar 6-7 kile, Ori cat as manca nu se pune, Ce ziceti sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| suffarstar a răspuns:

Termina cu prostiile nu te mai dopa cu rahaturi vandute la farmacie, ramai asa ai metabolism bun, joaca fotbal, trage de fiare si sanatate maxima!

19 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ar trebui sa te ingrasi un pic, fa efort apoi mananca

Răspuns utilizator avertizat
| mona a răspuns (pentru vandrei):

Nu ai avut niciodata senzatia de foame dupa ce faci sport? asta era ideea sa faci efort sa ai pofta de mancare, se zice ca atunci se depune mai mult mancarea

Răspuns utilizator avertizat
| mona a răspuns (pentru vandrei):

Nu mai inteles, m-am referit ca daca faci un pic de efort ti se face foame[unii se abtin altii nu de la mancare]si iti cade bine mancarea, mananci cu pofta, se depune...stiu ce ai inteles tu dar nu la aia m-am referit, nu la genul ala de sport

Răspuns utilizator avertizat
| Zenithf a răspuns (pentru vandrei):

Da' de luptatorii sumo nu ai auzit? Aia nu sunt obezi, sunt extra-obezi. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Să te mai îngraşi, Doamnee...
Păi eşti numai bine cu greutatea.
Menţine-te aşa cum eşti, multă mişcare, eşti foarte bine, nu mai trebuie să faci nimic.
Te pup!

Răspuns utilizator avertizat
| m2704 a răspuns:

Ai incercat a faci sala? Apuca-te dca ai ocazia de sala de forta.

| 1Bogdan7 a răspuns:

Ia porcu din cotet, pune-l pe gratar, bagati-l in farfurie si mananca (cu farfurie cu tot), dupa aia vezi ingrasat, oioioioioioioio pai ba, te faci de 150 kg.Bafta la porc!

| Lidermann explică:

Am facut sala, am luat proteine si vitamine, vitaminele numa imi dadea pofta de mancare, mancam ca un spart, mam ingrasam 3 kile, dupa o saptamana doua, tot asa...

| Lidermann explică:

Va multumesc pentru sfaturi!

| Lidermann explică:

Tot timpul am senzatie de foamne dupa efort, doar ca nu am pofta! si cand imi este foarte foame, ma satur din putin sad

| Cerbul a răspuns:

Cu niste proteine si sport e solutia sa te mai dezvolti nu manca mult sa te ingasi ca cresti doar in burta... funda

| jackfrost a răspuns:

Mananca paine alba grateare shaorhem chipsuri etc seara!big grin

| Aida4you a răspuns:

Iti dau eu de la mine 10 daca vreiwinking laughing

| Stancu_Jul_1997 a răspuns:

Vitamine...ulei din ficat de cod lysi natural-ulei de peste