| sweetkitty222 a întrebat:

Cum pot sa slabesc daca am burta?( vreau sa slabesc pana incepe scoala ) Ce sugestii de exergitii imi oferiti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| justdeedee18 a răspuns:

Ai putea sa incepi prin a-ti face un obicei din a face miscare macar 30 de minute pe zi.eu alerg 30 de minute in fiecare searahappy apoi, dimineata fac serii de abdomene.cat sa simti ca lucreaza muschii, nu pentru febrahappy daca te tii de program, slabesti si apoi te mentii frumos...si nu uita sa bei mult apa!

7 răspunsuri:
| BloodMagickNecromance a răspuns:

Făcând exerciții. Du-te la fitness, aerobic, sală, etc.

| mishalovesyou a răspuns:

Cea mai importanta este miscarea
eu zic ca sala e cea mai buna,unde faci abdomene,bicicleta,banda, o gramada, eu merg de o luna si am slabit 4 kg
si nu m-am tras de la mancare sau ceva pentru ca sunt in crestere
trebuie sa bei apa plata/minerala
sa mananci fructe si legume cat incape
sa nu mananci fast-food sau snaks-uri DELOC
daca incepi din nou sa consumi,faci sala degeaba
am auzit ca e bine,daca vrei sa slabesti mai mult,sa mananci disociat,dar doar legume
adica:luni mazare,marti fasole,miercuri ciuperci,joi cartofi,vineri varza si tot asa(asta daca vrei sa slabesti in plus)
deci ca o concluzie:FARA snaks-uri,dulciuri,fast-food, sucuri
fructe, legume si apa cat de mult poti si mult sport
+ ca daca faci chestiile astea traiesti si o viata foarte sanatoasawinking
sper ca te-am ajutat:*
bafta!

| Anonim1a a răspuns:

Uite...
Eu folosesc aceste exercitii de 2 saptamani si dau rezultate f frumoase:x
http://www.youtube.com/watch?v=GZfGnU_LYp0
Poti incepe cu mai putine(10 din fiecare tip)si sa continui cu mai multe pana ajungi la 30:)eu m-am subtiat 3 cm:)
Dar nu uita sa mananci multe fructe si legume si sa bei 2 L apa:)face minuni...cat despre dieta...doar evita dulciurile si fast-food-ul:)
O zi buna:)

| meriiAmber a răspuns:

In primul rand nu mai consuma alimentele care au multe calorii.
Si macar 1 ora de exercitii pentru abdomen.

| KrYstyAn0 a răspuns:

Toata lumea spunea de antrenament dar nici unul de alimentatie.Du-te si mananca de la fast food in fiecare zi si antrenamentul nu va avea rezulate foarte impresionante.

| AlaMiku a răspuns:

Regim si ceai verde
(ceai verde in fiecare dimineata

| deeutza_4234 a răspuns:

Abdomene love struck si regimwinking
funda?