| SerbovAndrei a întrebat:

Am 14 ani si am burta, ma gandesc cum sa slabesc, vreau sa intru si in armata. Merg in fiecare zi 2 km pana la scoala. Daca e sa ma duc la sala, ce m-ar ajuta sa slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexElektro1987 a răspuns:

Deficitul caloric te ajuta, adica corpul tau sa consume mai multe calorii decât ingeri.
Poti pe lângă deficit caloric, ca sa consumi si mai multe calorii, te poti duce la sala si fiind la inceput, faci exercitii full body, poti cauta pe internet exerciții pentru grupele importante de mușchi ( biceps, triceps, spate, umeri, piept, abdomen, antebrat, gambe, coapse ) si o sa te ajute sa slabesti ( mersul ala de 2km pe jos nu prea te ajuta pentru ca, corpul tau deja s-a obsinuit cu efortul acela ).

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Totul te-ar ajuta sa slabesti la sala big grin
Mergi, plateste un instructor si da-i bataie.

Succes sa ai!

| RoCkKiD a răspuns:

Ai 14 ani, si esti in crestere, slabitul nu e o prioritate acum. Asigura-te ca faci ceva miscare si las-o mai usor cu dulciurile.

Depinde unde in armata vrei, daca vrei sa fii soldat angajat, atunci burta nu e o problema, trebuie doar sa fii cat de cat in forma sa poti trece de proba fizica de la angajare care nu e cea mai dificila.

Daca vrei sa fii ofiter, foloseste-te de burta aia si pune-o pe carte ca o sa ai mult de invatat daca vrei la academie, scapatul de burta o sa fie cel mai usor lucru din procesul ala.