| MarianAndrei97 a întrebat:

Cum pot sa slabesc repede la picioare si burta cam pana cand incepe scoala vreau sa slabesc min 3kg ce trebuie sa fac?
Stiu ca nu e sanatos sa slabestii repede dar sunt disperat si imi asum responsabilitatea.

Răspuns Câştigător
| GaBiTuLForEver a răspuns:

Pai in primul rand cauza ingrasarii este :
-Dulciurile.
Ca sa slabesti faci urmatoarele lucrui:
1.Sa nu mai mananci/bei dulciuri.
2. Faci dimineata 2 serii de cate 10 abdomente, 2 serii de cate 10 genoflexiuni.Bineinteles cu pauza intre ele ca sa poti face sau daca nu faci cate o serie(adica 10).
3.Alergi ori dimineata ori seara cat poti tu, incerci sa te fortezi sa alergi mai mult(iti faci un traseu de vreo 500m.).
4.Sa incerci sa mananci mai putina paine si carne.
5.Sa mananci regulat:
Dimineata->un ceai cu o felie, doua de unt cu gem(sau altceva, incearca sa eviti mezelurile).
Dupa-amiaza->pe la 12:30-13:00 o mancare sau pe caldura asta branza cu rosii happy.
Seara->La fel, ceva mai usor sa nu treci de ora 8(sa nu mananci mai tarziu de ora 8).
Si cam atat, daca ai pana in 15 ani faci ce ti-am spus. Daca ai peste 15-16 ani si esti inalt te duci la sala.

| Nickname1890 a răspuns (pentru GaBiTuLForEver):

Crezi tu ca au vreun efect 20 de abdomene si 20 de genoflexiuni pe zi? Poti la fel de bine sa stai cu burta in sus ca rezultatul nu o sa fie cu mult diferit. Baza pentru slabit este alergarea!

Alergarea trebuie sa fie lunga si usoara intre 30min si o ora.

Unutul este grasime pura si trebuie evitat cu orice pret. In rest e ok ce i-ai spus happy

3 răspunsuri:
| Wehes a răspuns:

In 4 zile sa dai jos 3 KG e foarte, foarte greu daca nu imposibil. Plus ca nu e sanatos dupa cum ai spus si tu.

| lorandhanbalistu a răspuns:

Mananca sanatos, si alearga 4-5 km pe zi.