| ForFun a întrebat:

Salut TpU.Cum sa scap de durerea din gat fara sa iau medicament de nici un fel deoarece fac alergie chiar si la sprepsils si la altele nu sunt chiar la toate da nu vreau sa risc.Asa ca daca imi puteti spune niste (leacuri babesti). Dau Fundahappy. MS

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Pinguuuin01 a răspuns:

Mananca o lingura de miere in fiecare dimineata.Crede-ma o sa-ti treacawinking.
Sper ca te-am ajutatbig hug Fundabatting eyelashes

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La un litru de apă clocotită pui o lămâie medie spălată și taiată felii, se îndulcește cu miere.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Bea ceaiuri cat mai multe indulcite cu miere de albina

| whatevernvm a răspuns:

Incearca un ceai de tei.

| VladimirPutin a răspuns:

Bei niste ceai de mentă

| crisbebe a răspuns:

Pune lapte la incalzit si pe urma pune-l intr-o cana si peste el pune un ou care l-ai batut(fara albus)si pe urma il bei si sa stii ca are un gust bestial chiar daca laa prima vedere crezi ca are unul oribil asa am crezut si eu dar e bun si iti trece si durerea dar important e sa fie incazit laptele si oul sa fie bine separat de albus si bine batut si dupa ce le-ai pus intr-o cana sa le amesteci.
bafta!

| DraGfirE a răspuns:

Bea ceaiuri fierbinti de musetel sau de menta ar fi bun.

| FlorentinaM a răspuns:

Miere, gargara sau bomboane mentolate, ceaiuri.

| Sabryy a răspuns:

Ceai happy Si sa-ti protejezi mereu gatul cu o esarfawinking

| BeatriceBiaa a răspuns:

Cartofi fierbinti cu otet intr-un prosop si-l pui la gat, trebuie sa-l tii in jur de 30 min. stiu ca imi punea si mie cand eram racita si imi trecea.Incearca si tu tongue

| mada_5472 a răspuns:

Buna. Amesteca intr-o canuta miere cu zeama de lamaie si consuma compozitia rezultata.