| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac sa scap de transpiratie? vreau daca se poate leacuri " babesti " laughing)
Funda... Scuze daca am gresit categoria...

Răspuns Câştigător
| Classy a răspuns:

Exista unele remedii extrem de eficiente chiar si in acest caz, cum ar fi servetelele umede pentru bebelusi, otetul sau antiperspirantele puternice.
Deasemenea, pentru a nu mai transpira, incearca sa porti haine din bumbac, mai ales vara.Cofeina si anumite medicamente pot reprezenta, la randul lor, cauza transpiratiei de care suferi. Redu cantitatea de cofeina consumata.

7 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Incearca sa folosesti bicarbonat de sodiu.Chiar merge!

| AnemonaP a răspuns:

Bea mai multa apa

| Dreamer a răspuns:

Consumi creatina. Creatina lateste vasele de sange si favorizeaza vascularizarea si de asemenea retine si apa in corp. Astfel daca o luam teoretic ar trebui sa transpiri mai putin.
PS: Daca consumi creatina trebuie sa faci un sport care sa te solicite foarte mult fizic si sa ai peste 18 ani, sanatos tun!

Răspuns utilizator avertizat
| andrei88u a răspuns:

Nu ai cum sa scapi de transpiratie. Ea este un proces fiziologic prin care organismul scapa de caldura. Incearca sa folosesti un antiperspirant. Dar oricum nu te ajuta foarte mult atata doar ca elimina mirosul.

| Miky85 a răspuns:

Si eu am avut ceasta problema ani de zile si ma gandeam ca nu o sa mai scap niciodata de ea. Transpiram foarte mult la axila, cumparatul hainelor era o adevarata problema pentru mine, nu puteam purta camasi sau bluze strimte, colorate. Sora mea care are aceeasi problema a descoperit un antiperspirant/tratament care a fost miraculos.
Ma gandeam sa imi fac operatie cu toxina botulinica dar e destul de scumpa si efectul dureaza cam 6 luni. De cand folosesc acest produs viata mea s-a schimbat complet, pot purta orice gen de bluza si problema transpiratiei a disparut complet. Produsul se numeste Perspirex si poate fii comandat dupa ocazii.ro costa 55ron dar dureaza 3 luni, in cazul meu mai mult pentru ca deja il folosesc de cateva luni si nu trebuie sa aplic decat o data pe saptamana.
il recomand din toata inima si sunt sigura va ajute si pe voi
http://www.okazii.ro/......irant.html