| ReVeRs a întrebat:

Sall am 14 ani si mi s-au umflat amigdalele si ma doare fffff rau ingrozitor nu mai pot sa beau nici o picatura de apa dar nu am febra si celelalte simptome.ce poate fii? si cum sa scap de durerea asta ingrozitoare niste leacuri babesti facute in casa sau vreun medicament bun

3 răspunsuri:
| farcasgiulia a răspuns:

Poti sa faci o gargara cu sare. Daca stii ce vreau sa zic... Intreab-o pe mama ta cum se face gargara cu sare si o sa-ti treaca. Apropo, daca ai amigdalita nu te speria, nu va trebui sa te operezi cum zice PufosheniaDeMine, vai de capul lui. Si eu de fiecare data cand racesc, fac amigdalita, P.S: mama e doctor si nu trebuie sa te operezi decat daca vrei, si mie mi-a spus doctorul ca daca vreau sa ma operez, dar am zis ca nu vreau, ma rog e decizia ta... Si inca ceva, eu am fost la medic specialist, si mi-a recomandat sa iau trahisan, cand am amigdalita. Ti-as recomanda sa mergi sa iti cumperi, crede-ma mie tot timpul imi trece cu ele. Succes! Sa te faci bine:*:*

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ce buuună a fost înghetata si/sau apa rece! E, hee! Acum tragi ponoasele! Ia un pic de miere si ceaiuri caldute, nu fierbinti. Dar sa stii ca prea repede nu-ti trece! Stiu ce inseamna. Sa te faci bine!

| FoReVeRyOuNgBiTcH a răspuns:

Se poate sa fi racit, sau sa fi facut amigdalita. Ar trebui sa te duci la doctor si el iti va spune ce e de facut. S-ar putea sa trebuiasca sa te operezi daca ai amigdalita, dar stai pe pace ca te adoarme si nu te va durea. Funda? puppy dog eyes