| RAVANEL a întrebat:

cum scap de un abces bucal fara sa ma duc la stomatolog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PeFuga a răspuns:

Daca e afta, va trece de la sine. Daca e abces, e semn ca ai infecție la dinte si de infecție nu scapi fără tratament la stomatolog. Chiar daca iti trece abcesul, infectia tot acolo rămâne si se agravează, pana ai probleme extinse de sănătate si riști sa pierzi dintele. Așa ca... fuguța la dentist, nu amâna!

1 răspuns:
| urseyul a răspuns:

Iti recomand sa te duci la stomatolog, sa iti prescrie un antibiotic sau sa vada clar despre ce este vorba, nu folosi medicamente la intamplare