| anonim_4396 a întrebat:

Cum scap de un abces?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Dragilor, atentie! Raspunde-ti fara sa intrebati ce fel de abces, pentru necunoscatori el este de mai multe tipuri, asa ca nu mai raspunde-ti fara sa stiti ce tip de abces are.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mergi la un medic dentist iti v-a spune el ce sa faci. Un abces inseamna infectie deci nu intarzia.

Janina
| Janina a răspuns:

Ampicilina

Janina
| Janina a răspuns:

Ce abces ai draga ca eu m-am gandit la masea?

| me_6767 a răspuns:

Mergi la STOMATOLOG!

| guralivul a răspuns:

Cel mai bine te duci la un stomatolog.nu-ti face mare lucru.doar ti-l inteapa si-i da drumul. e cam neplacut. dupa care iti da o reteta de antibiotice pe care trebuie sa le iei 4-5 zile. abces=infectie.de obicei se da tetracuclinadar cum hotaraste el. dupa aia poti sa te duci inapoi la el si sa te curete acolo pentru ca sigur ai ceva probleme unde a fost abcesul.

| guralivul a răspuns:

Sory... tetraciclina

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De obicei trece in 2-3 zile. Daca nu mergi la dentist si te scapa fara probleme si fara durere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti face dentisul o mica,, operatie" dureaza putin, iti da o injesctie si il taie pur si simplu, consta cam 100 lei.