| anonim_4396 a întrebat:

Cum se desfasoara un consult endocrinologic in situatia in care analizele de TSH si FT4 nu mi-au iesit bine motiv pentru care am si primit trimitere la endocrinolog? Vreau sa stiu cum se desfasoara acest consult si daca voi primi tratament care ma va ajuta sa slabesc cu dieta (din cauza problemelor cu glanda tiroida m-am ingrasat si nu pot slabi prin nicio metoda).
Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Denisa0954 a răspuns:

La consult iti va face si o ecografie, si probabil iti va da si un tratament