| AniCasi a întrebat:

Ceau! Cine ma poate ajuta cu o dieta de vreo 2 saptamani! As vrea sa pierd cam 4 kg. Mentionez ca eu slabesc foarte greu din cauza unor probleme cu glanda tiroida. Am mai incercat unele diete dar nu au dat nici un rezultat. Multumesc! funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Elena1234456 a răspuns:

Incearca dieta cu lapte si banane, la mine chiar a functionat (5 kg in 7 zile si nu am pus inapoi)

| AniCasi explică (pentru Elena1234456):

Nu imi place laptele!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă te știi cu afecțiuni ale tiroidei, pune mâna și mergi la un control endocrinologic și învață să mănânci.
Sănătate.
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Cu atat mai mult cu cat suferi de o boala endocrina, dieta ta trebuie atent alcatuita de un endocrinolog.

| liceu a răspuns:

Eu am o problema: Nu pot sa ma ingras(Nu am probleme de sanatate). Pai ai putea sa slabesti foarte usor asa: Mananci mai sanatos(Fara grasimi si dulsiuri); Mananci mai putin; si cel mai important faci mult sport(alergat, abdomene orice). Daca mai alte intrebari poti sa ma intrebi. Funda?