| anonimul0724 a întrebat:

Cum se foloseste Duofilm tratament pentru negi?
Cat timp se foloseste
Nu vreau raspunsuri de pe prospect
Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| HoneyBell a răspuns:

Am folosit și eu Duofilm pentru un neg de pe deget și îți spun cum am făcut eu happy daca negul se afla in zona fetei,nu folosi Duofilm! Aplici soluția,aștepți să se usuce și pui un plasture sau banda adeziva ( știu că sună ciudat,dar banda tine mai strâns,eu asta am folosit la deget laughing ) O să simți o arsura destul de insuportabila dar e ok,pentru că pătrunde în interiorul negului și îi omoară rădăcinile! Faci asta zilnic de maxim doua ori,iar de fiecare data,dacă poți,să tai pielea de pe negul ăla și să dai din nou cu Duofilm și să aștepți să se usuce după care bandajezi.o să te usture destul de rău,dar eu așa am făcut până au ieșit toate rădăcinile și m-am scăpat de el. Ai grija când îl aplici cu pensula aia, să pui doar unde e negul, nu și pe pielea sănătoasă de pe lângă pentru că o să arate urat o vreme pielea până o să iasă toate rădăcinile. Continui până cand negul a fost eliminat din piele happy Eu am avut o gropiță in deget, cum tot tăiam pielea de deasupra cu tot cu rădăcină dar acum nici nu mai știu unde a fost, s-a regenerat pielea! Multa sănătate :*