| nicolici a întrebat:

Ati folosit "duofilm" pentru negi /veruci? Ce efect a avut? Cum, cand, cat timp trebuie sa folosesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| oanaoana23 a răspuns:

Eu am folosit.ustura foarte tare cand te dai a 2-3 oara, dar trebuie sa continui cu el pentru ca e foarte bun. eu am scapat de un neg pe deget in 2 saptamani, si nu mi-a mai aparut. dupa ce te dai, a doua zi trebuie sa freci cu piatra ponce, apoi te dai iar. sa nu te speli pe maini pana nu prinde coarja alba si se intareste. scapi sigur sigur de ei, dar ustura, pentru ca arde negul.bafta. funda?

| nicolici explică (pentru oanaoana23):

Si cum trece?straight face

| oanaoana23 a răspuns (pentru nicolici):

Pai la un moment solutia ajunge la radacina negului si il omoara. atunci nu te mai dai cu solutie si pielea se reface. nu ramane cicatrice nimic. eu am mai avut unul acum multi ani si am fost la cauterizat, mi l-a scos, mi-a ramas cicatrice si a si recidivat, pe cand cu duofilm nu am avut probleme. doar ca ustura, asta e singurul lucru neplacut