| Y0nut7 a întrebat:

daca am fumat azi si daca iau pastile isi mai poate face efectu daca am fumat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FlorinDiablo a răspuns:

Da sigur ce treaba are tutunul cu pastiilele tutunul se duce in plamani si pastila in intestin.Nare treaba

| IMC90 a răspuns (pentru FlorinDiablo):

Si ia spune-mi tu mie, din plamani si din intestin unde ajung substantele? Evident ca in sange. Dar depinde de pastile, de regula nu interactioneaza.

| FlorinDiablo a răspuns (pentru IMC90):

Pai ajung in sange dar eu ma refeream strict la fum nu la substantele care ajung in sangewinking cred ca nu m-am facut destul de inteles

| IMC90 a răspuns (pentru FlorinDiablo):

Pai da, dar nu fumul interactioneaza cu medicamentele, ci substantele care ajung in sange. Totul se metabolizeaza in ficat.

6 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Nicio legatura : pastilele isi vor face efectul lor benefic, fumatul isi va face efectul sau nociv!

| bob4rap a răspuns:

O sa mori in somn... ai grija

| sydhksisbb a răspuns:

Deregula da, pastilele isi fac efectul, dar depinde ce fel de pastile, daca este tratament pentru sida /sifilis ( ceea ce nu cred ) este intr-adevar o problema... SUCCES!