| anonim_4396 a întrebat:

Daca la 12 ani faci 200 de flotari in serii pe zi,ai sanse sa pui niste muschi pe tine? Ofer funda + vot, si cam cat dureaza.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| dracu14 a răspuns:

Nu ai nici o sansa
1.doar cu flotari nu se face primavara
2. daca faci in fiecare zi nu faci progrese, muschii se dezvolta in zilele de pauza(si cu o alimentatie adecvata)
3.trebuie sa ai maxim 3 antrenamente pe saptamana nu 7 din 7
4.pentru forta trebuie sa faci cate 5 repetari pe serie, pentru muschi 10, mai mult de 10 pe serie inseamna rezistenta
5. daca chiar iti doresti sa faci progrese du-te la sala, muschii se fac cam greu acasa.

| Koala a răspuns:

laughing logic ca pui muschi pe tine dar trebuie sa rezisti eu la 16 fac sala si fac cate 30 de flatari pe zi + tractiuni etc si am ceva muschi dureaza multlaughing
1 ora cam asa

| Cosmin86 a răspuns (pentru Koala):

Daca faci sala nu ar trebui sa mai faci flotari si altele, iti afecteaza recuperarea si implicit cresterea si o sa progresezi mai lent

| alysha a răspuns:

Nu e bine pentru organism un astfel de efort pentru ca la virsta ta esti in crestere, inima e si asa solicitata si tu inca ii mai dai de lucru.din pdv medical, pana pe la 20 de ani nu trebuie exagerezi cu sportul. daca cineva doreste sa ma contrazica, n-are decat. am argumente suficiente.