| catalin542000 a întrebat:

Daca tin un regim asa cum se cade fara sa mananc nimic care imi poate opri slabirea si mai fac si sport adica alergat atunci cate kg pot slabi intro luna?
Vreau sa stiu cate kg se pot da joc intro lina cu un regim de ala stiti voi ca la instructor ca la profesionisti daca ma intelegeti.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| kiri11 a răspuns:

Nu este indicata aceasta optiune fara a manca pentru ca iti poti nenoroci tot metabolismul si te poti ingrasa brusc. Incearca sulimente de slabire, spre exemplu cafeaua verde sau green coffee și sport happy

| Liberrr a răspuns:

Depinde cate kile ai, daca esti ectomorf, mezomorf, endomorf, ce activitati faci. Oricum un regim draconic nu te ajuta cu nimic. Trebuie calculat un numar de calorii zilnic prin care sa acoperi metabolismul bazal si toti nutrientii necesari organismului.