| girliciousss a întrebat:

Daca... timp de o luna mananc zilnic doar grapefruit, si fumez cate doua tigari + zilnic doua ore de sport. Cat pot slabi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

O sa ajungi ca hartia, mai rau, stomacul tau o sa ajunga si el ca si hartia (si una gaurita pe alocuri). Si daca faci ulcer gastric, este foarte usor sa faci apoi cancer, si sa te cureti asa, cam peste 15-20 ani mai incolo, si sa scutesti lumea de asemenea intrebari prostesti. straight face

suntserios
| suntserios a răspuns:

In 3 zile ti ai terminat stomacul daca bagi atata acid in el, fara alta sursa de hrana.

| martzian a răspuns:

Ai toate sansele sa te imbolnavesti cu dieta asta. Te sfatuiesc sa mergi la un nutritionist si sa faci sport - dar intr-un mod planificat si organizat. Iar tigarile... mai bine nu!

| greyhound a răspuns:

Nimic mai daunator decat sa te infometezi ca sa slabesti. O dieta de slabire trebuie sa fie mai saraca in calorii decat ceea ce mananci in mod obisnuit cam cu 500cal.
Corpul nostru nu-i din fier sa stii, e o masinarie complicata, e capabil de multe lucruri dar trebuie sa o iei usor. Nu poti sa risti sa dai peste cap tot metabolismul doar pentru ca te grabesti sa slabesti.

Răspuns utilizator avertizat
| cosmin655 a răspuns:

Nu fa prostia asta...o sa-ti faci stomacul praf in cateva zile si o sa stai in spital mult timp, doar cu grapefruit fara alta sursa de hrana(plus tigari)plus doua ore de sport=boala 100%

| girliciousss explică:

Bla-bla-bla, practic nimic la temă. Întreb una, voi răspundeți alta. Sănătatea mea... e cum am zis anterior: A MEA. Chestia asta mă privește strict pe mine. Cît despre ce legătură au țigările, taie pofta de mîncare.