| tpb a întrebat:

dau FUNDA caruia ma ajuta.
De ceva vreme, 1 - 2 luni am o problema:
Cand stau jos si ma ridic ametesc rau de tot si sunt intr-o stare de semi-constient.Sau alt exemplu ...cand fac efort constant si dupa ce ma opresc iar intru in acea stare... timp de 10 secunde.
Ce imi recomandati? Nu spuneti : "Du-te la doctor!" caci nu consider ca ma puteti ajuta prin acest lucru,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

E ori anemie, ori ceva probleme cu tensiunea. sa speram ca nu e ceva la inima de fapt asa ca, chiar daca nu-ti place, mergi la medic sa-ti dea sa faci niste analize sa vada daca nu esti anemic, sa-ti ia o tensiune si sa-ti faca si un EKG daca considera ca e cazul dupa ce te asculta la inima. sanatatea e o problema mult prea serioasa sa o tratezi asa de superficial cum ar fi o intrebare pe TPU, ca nu-ti poate nimeni spune exact ce ai happy

| tpb explică (pentru mixxjim):

Anemic nu sunt, si nici tensiune nu am ca am acasa aparat de masurat tensiunea si nu prea am tensiune.Dar mersi de ce mi-ai spus, o sa ma gandesc.

4 răspunsuri:
| ReViNeMaScAtii a răspuns:

Salut
am avut si eu problema asta cand eram mai mic
s-ar putea sa ai lipsa de vtamine sau de calciu
ia-ti de la farmacie o cutie de vitamnine, calciu si vezi cum te simti pe urma
daca te simti tot asa de rau cel mai bine este sa iti faci niste analize

| DariusGanea9 a răspuns:

rolling on the floor nu este nimica, organismul sa obisnuit sa stai pe scaun, e si logic daca stai pe scaun mult timp cand te ridici sa ai ametela.asi eu am avut inainte. nmu e nici o problema. funda?

| tpb explică (pentru DariusGanea9):

Hmm..nu e logic mai ca nu prea ma odhinesc si nu prea stau...dar n-ai citit atent sau n-ai inteles