| anonim_4396 a întrebat:

dau funda, de azi am umflate buricele degetelor la mana dreapta, de fapt, toate degetele sunt umflate si cand apas pe buricuri ma dor, sau cand strang pumnul, de la ce poate fi?
Am 14 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| untu a răspuns:

Inseamna ca ai guta,ai prea multa proteine in organism! (mananci prea multa carne sau poate ca ai mancat prea multa paine) Te sfatuiesc sa iei o pauza, o buna perioada de timp fara sa mananci carne, doar lapte, branza de vaca, multa legume si fructe! Vezi la ...alimentar.

| anonim_4396 explică (pentru untu):

Dar eu nu sunt gras, am 1.63 si 51 kg

| untu a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu si la oamenii slabi apar boala asta, asa a patit si tatal meu! I s-a umflat degetele de la mana stanga si la piciorul drept umflat! Dar iti recomand sa iti faci analizele si vei vedea rezultatul si apoi prezinta-le rezultatele la medicul de familie si veti vedea ce are de spus medicul!