| anonim_4396 a întrebat:

dau funda, eu am o problema mare si cred ca e psihica, adica, eu am fost la o scoala de fotbal din iulie. La fotbal m-am acomodat cu prietenii si la scoala nu m-am putut acomoda cu profesorii etc. si mi-am pus pe jar parintii 1 saptamana,ba ca vreau acasa. Ba ca raman acolo, si eu stiam ca trebuie sa stau acolo, ca e mai bine, dar aveam o apasare in capul pieptului si eram trist asa..., si acuma, nici colegii mei vechi si scoala mi se par asa ciudati... Si acum sunt asa trist, nu ma simt bine nici aici acasa ca nu prea am viitor si mi-am dezamagit parintii dar nici acolo, am senzatia de tristete mereu... Ce sa fac? si simt mai multe dar nu stiu cum sa ma exprim.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu. Dar eu mai am o întrebare.de ce oscilez asa. Din 5 in 5 minute... Ba mă simt bine.Ba mă simt trist...

| n1n1o a răspuns:

Sal, parerea mea este ca dor tu crezi ca tiai dezamagit parintii, crede-ma parintii tai niciodata nu vor fi dezamagiti de tine si incearca sa o iei cumva de la 0 (adica noi prieteni noi aventuri).

| tybych3 a răspuns:

Deschide-ti inima asupra tuturor problemelor, vorbeste cu toti, nu mai fii asa de suparat, toate vor trece o data si o data. Trebuie sa vorbesti cu toata lumea, si incearca sa iti placa unde stai/locuiesti acum, acolo iti vei face un viitor!