| Ioannnnnaaaa29 a întrebat:

Bunaa
am si eu o problema, m-am mutat cu familia din Romania in 2015 si merg la o scoala din Anglia
problema mea este ca in acesti ani nu m-am acomodat deloc si nu mai pot suporta sa merg la scoala
cand ma gandesc ca trebuie sa merg in acel loc, simt ca ma sufoc si fac atacuri de panica, nu zic asta ca nu mi place scoala o zic deoarece nu m-am putut acomoda si chestii.
am incercat sa trec peste si cand am crezut ca totul e bine "colegii" mei au inceput sa si bata joc de mine foarte rau si am cazut in depresie
am incerat sa vorbesc cu parintii mei despre asta, dar ei zic ca sunt eu figuranta si este doar o faza de a mea
ma poate ajuta cineva? ce le mai pot zice sa ma creada?

3 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Incearca sa repornesti discutia cu parintii tai. Nu este normal sa fii batjocorita si neintegrarea este cu siguranta un chin, cu atat mai mult ca esti in alta tara.

Propune-le sa te mute spre exemplu in alta clasa/scoala

| Ioannnnnaaaa29 explică (pentru zurick):

Am incercat. dar totul este in zadar. spun ca totul este pentru binele meu

| zurick a răspuns (pentru Ioannnnnaaaa29):

Incearca sa le arati conversatii intre tine si colegii tai si repeta-le ca nu este normal.