| Eastwood a întrebat:

De 1 an sau ceva de genu' tot am ca niste cosuri in cap, mai mult ca bubite pentru ca nu trec. Daca ati avut si voi, cu ce v-ati tratat? Nu vreau sa aud de dermatolog sau doctor. Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Valentina_Clara_1998 a răspuns:

Încearcă sa pui niste oțet in apa calda cu care te speli, iar după te speli cu șampon pentru a dispărea mirosul de oțet!

| Valentina_Clara_1998 a răspuns:

Hei.poți pune in apa calda oțet cu care te speli. după te speli cu șampon pentru a îndepărta mirosul.chiar este eficient funda?

| Stoica_Paulica_1995 a răspuns:

Am avut si eu aceasiproblema, ori esti la pubertate si trebuie sa le spargi ori trebuie sa stai la soare si sa te bronzezi(pubertatea e de la 11 ani la 18 ani)

| Vlad940 a răspuns:

Salut Chris, este posibil sa ai o infectie a pielii capului, ar trebui sa iei un tratament cu antibiotice de aceea trebuie sa te consulti cu un dermatolog. Ai grija si la samponul cu care te speli deoarece in sampoanele ieftine sunt o gramada de ingrediente chimice sau substante sintetice si s-ar putea sa iti iasa din cauza unei alergii la o anumita substanta. Cel mai recomandat ar fi sa incerci un sampon natural o perioada de timp, daca nu stii ce sa alegi, trimite-mi un mesaj si iti voi recomanda eu cateva pe care le-am folosit si am fost foarte multumit de ele.