| Lav1niia a întrebat:

De alalteriseară de când am venit de afară am simțit că mă cam mănâncă capul, sunt cam paranoică de felul meu așa că primul meu gând fost că aș fi luat păduchi de undeva. Ideea e că habar nu am, nu pot să îmi rog părinții să se uite pentru că sunt plecați în străinătate. Doar luni o să pot ruga pe cineva să se uite. Ideea e că nu am liniște, nu pot să stau liniștită, tot acolo îmi stă capul. Am făcut astăzi baie pe cap și nu am văzut nici unul. M-am pieptănat cam 10 minute cu piaptăn cu dinți deși și nimic, nu a căzut niciunul. Dacă aș avea, ar trebui să cadă? De la ce altceva ar putea să mă mănânce capul? Nu e o mâncărime insuportabilă, nu mă scarpin gen cu ambele mâini să nu mai pot, pur și simplu mai simt uneori. Mai mult decât mi s-ar părea mie normal. Vă rog ajutați-mă că n-am liniște.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai poate fi matreata. Sau o stare nervoasa. Iar senzatia de mancarime o dai chiar TU.

| dragonmagd a răspuns:

Poate ai schimbat șamponul, poate fi alergie, sau ideea că ai avea zoo te face să îți închipui că te mănâncă.

| Friday13 a răspuns:

Pai poti avea matreata, daca nu o iritatie sau cand stai linistita si nu te gandesti si te mananca sau pisca ceva in cap sa-r putea sa ai, incearca cand te speli sa dai bine cu prosopul tare de la radacina la varfuri si dupa te uiti atent pe prosop (alb) sa vezi daca e ceva.