| dorinRSV4 a întrebat:

De aprox o saptamana simt urechea stanga infundata, si am probleme cu dantura pe acea parte. Cateodata imi tiuie cateodata parca aud mai putin cu ea, senzatiile astea. Dar nu ma doare deloc. Am fost la medicul de familie si a zis ca e din cauza amigdalelor care sunt umflate. Stiti vreun medicament? Este putin deranjanta urechea asta infundata. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vangaelis a răspuns:

Medicul de familie trebuie sa-ti faca trimitere la ORL. Este posibil sa fie nevoie de o spalatura auriculara ca sa-ti desfunde urechea stanga.

3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Mergi la un medic specialist ORL. http://www.i-medic.ro/......tita-medie

| petre059 a răspuns:

Mergi la tampitul ala de medic de familie si cere-i o trimitere la ORL. Poate ai vreo infectie in interior(se poate face puroi )de aici si urechea infundata,sau poate e numai ceara si iti face o spalatura si o curata, iti da si tratament. Numai te lua dupa leacuri babesti, de aceea sunt medici specialisti, du-te e sanatatea ta in joc, pe MF il doare la basca.

| izabel05 a răspuns:

Incearca sa bei niste ceaiuri calde si sa nu mai mananci sau sa bei rece. Amigdalele o sa se dezumfle.