| SelGomez a întrebat:

Ce ar trebui sa fac daca am urechea infundata dar nu ma doare. Pur si simplu aud din cand in cand cum tiuie sau clipaie si sta infundata. Dar nu ma doare. Cunoasteti vreun medicament potrivit sau un remediu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AngelOrDemon a răspuns:

Mergi la doctor sau ia o seringa si cu ceai de musetel dar caldut si puneti in ureche si tot dai si tot o sati palpaie si la urma dupa ceti pui in ureche ceai de musetel trebuie sa-ti iasa un dop de ceara

9 răspunsuri:
| danutza_2917 a răspuns:

Te tii de nas, inchizi gura si sufli, daca e modificata pozitia timpanului atunci isi va reveni la normal si vei scapa de infundare. Daca nu scapi poate fi un dop si trebuie sa mergi la ORL sa ti-l scoata. Sanatate!

| ana75 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te prezinti la un cabinet ORL

| eXtreme21 a răspuns:

Buna! Du-te la medic, la ORLwinking

| raducmustiuc a răspuns:

Dacă e de la apă: pune-te în genunchi cu patul în stângă sau dreapta ta... depinde de ce ureche e Înfundată. dă-te cu urechea/capul de pat până iese apa. aşa fac când vin de la ştrand... vorbesc serios, chiar funcţionează.

| SelGomez explică:

Imi tiuie de cand s-a infundat,adica ieri, dar nu ma doare, doar e infundata

| lucybzz a răspuns:

Te duci la medic are el niste chestii pentru desfundat urechi...si tatal meu a avut o asemenea problema si si-a rezolvat-o ducandu-se la medicwinking In plus este si cel mai sigur sa te duci la un specialist
Bafta!big grin

| marian000 a răspuns:

Da otipax e bun la fel am patit si eu funda?

| EzoPunctt20 a răspuns:

Nu inteleg ceva... urechea ta este infundata tot timpul sau din cand in cand? Am vazut ca ai scris ca iti tiuie din cand in cand dar asta e alt ceva. Daca iti tiuie, eu zic ca este momentul sa te duci la un orelist. Nu este normal sa iti tiuie. Daca doar era infundata puteai sa casti, sa inghiti etc.

| belghin76 a răspuns:

Mergi fuguta la orl.