| KittyKa a întrebat:

De cateva luni, cred ca de la inceputul anului, cand ma scol din pat, de fiecare data, ma ia ameteala. Pur si simplu daca, de ex., ma uit la un film, si vreau sa ma duc sa-mi iau o apa, cand ma ridic ma ia ameteala, mi se incetoseste vederea, vad numai negru in fata ochilor, si pe moment ma ia o durere de cap ingrozitoare. Asta nu numai cand ma ridic, dar si cand ma trezesc, si cand ma trezesc durerea e mai profunda si simt ca o sa cad jos din picioare. simt ca mai am un pic si lesin. De la ce-ar putea fi? Sau cum sa tratez asa ceva? Multumesc anticipat, funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Celese a răspuns:

Si eu am avut aceste simptome. Asta arata ca esti obosita si ca te uiti prea mult la televizor si calculator. De asemenea este posibil sa fie anemie sau lipsa de calciu. Sfaturi: mai putin televizor si calculator, dormi mai mult daca poti si la amiaza, consuma multe fructe si legume proaspete. Daca nu te simti mai bine, du-te la doctor. Mult succes!

| KittyKa explică (pentru Celese):

Multumesc mult! Da, am petrecut cam mult timp la calculator. E adevarat, nu dorm prea mult. Am uitat sa mentionez in intrebare ca pe mine ma dor si ochii. Insa nu pot sa dorm. Legume si fructe consum din plin, doar sunt la regimbatting eyelashes Si sport fac, de asemenea, mult. O sa incerc sa ma culc mai devreme happy Mi-ai fost de mare ajutor! Multumesc mult!

| Celese a răspuns (pentru KittyKa):

Ma bucur ca ma putut fi de ajutor! happy

3 răspunsuri:
| Melaniaaa a răspuns:

Ar trebuie sa iti faci un control la ochi.