| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU:* dimineata cand ma trezesc din pat in picioare mi se inegreste vederea adica pur si simplu ma apuca asa o ameteala si vad numai negru in fata ochilor si asta ma tine vreo 5 secunde si apoi imi trece... oare ce o fi?
funda

Răspuns Câştigător
| 이벨 a răspuns:

Si eu am poblema asta! Multi o au. In general e de la lipsa de calciu, dar pot fi si alte cauze.
Uite cateva cauze si posibile tratamente:

http://www.2in.ro/......-3414.html

http://www.tpu.ro/......u-din-pat/

http://www.tpu.ro/......a-imagine/

15 răspunsuri:
| Pufuleteeeee a răspuns:

Eu zic sincer, si eu patesc asta de mult si am fost la medic si mi-a zis sa iau calciu cu de si mi-a trecut pentru vreo 2 lunilaughing deci am putea cred ca sa luam la nesfarsit calciu ca sa nu mai apara plus ca poate este numai ca te ridici brusc din pat! Eu am zis ce am avut de zis si daca stati sa dati un sharepe google sau unde vreti voi veti vedea ca ANEMIA nu are nicio legatura cu asta 'medicilor'! Pupicihappy si dac vrei poti sa dai si funditahappy

| Elial a răspuns:

Ai o cadere de calciu.Du-te la un medic si vezi ce iti recomanda!

| IonutAxi a răspuns:

Du-te la medic si iti va da un tratament. poate ai anemie.

| Ðσℓℓɴιηנα a răspuns:

O fi din cauza ca te ridici brusc. Si mie mi se mai intampla cateodata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ha! mai ce tupeulaughing dau cui vreau eu si unui raspuns bunwinking pe mine nu ma intereseaza ca ai raspuns primawinkinglaughing

| Kyrie a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta ai zis-o cu rautate, nu o sa-ti mai raspund la niciuna din intrebi laughing

| anonim_4396 explică (pentru Kyrie):

Nu deci pe bune eu nu am zis cu rautate ci doar cu haz ptc nu suport acei copii care fac in asa fel incat sa cerseasca funditewinking

| Kyrie a răspuns:

Se numeste anemie.

| Kyrie a răspuns:

Intrebari*

mi-a fost sila sa scriu corect deoarece m-am uitat la cuvintele tale laughing

| anonim_4396 explică (pentru Kyrie):

Si ok ca sa nu te mai superi iti dau un votwinking

| NagatoTenseiHD a răspuns:

Asta nu stiu.Dar si mie mi se intampla numa ca eu nu pot sa vad vreo 1 min.

| NagatoTenseiHD a răspuns:

Anemie si mie mi se intampla. Numa ca eu stau vreo 50 sec 1 min. Eo mam obisnuit.

| Corina_5887 a răspuns:

Anemie. Du-te la medic si iti va da un tratament cu vitamine sau fier etc. Ai carente in organism si de-aia ametesti si vezi negru. Poti intreba si la farmacie, dar cel mai bine e la medicul de familie.

| FunKySmiLe4u a răspuns:

Du-te la medic. Poate nu ai destul calciu in tine.Doctorul va stii cu siguranta ce e de facut.BFT!

| larisuu01 a răspuns:

Si eu patesc la fel dar din cate am inteles este din lipsa de calciu sau anemie adica esti anemica:*