| Andrei73802717159 a întrebat:

Salut,TpU! De cateva zile am inceput sa beau cafea cu lapte in fiecare zi deoarece imi da un boost de energie.Am 16 ani si sunt baiat ma poate afecta cu ceva?
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexValentinn a răspuns:

Nu cred ca are ceva, si eu beau cafea tot de pe la 16 ani dar eu beau cafea de la dozator care e groaznica ca si sanatate cu cea facuta la ibric acasa, iar de cele de la expresor nu stiu ce sa zic. Cafeaua iti creste intr-adevar tensiunea un pic, dar daca bei o cantitate acceptabila, adica o ceasca in fiecare dimineata nu o sa patesti nimic, sunt atatea persoane care beau cafea de 20-30 de ani si nu au patit nimic grav.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dacă bei puțină și nu prea tare eu zic că e ok, cafeaua e bună pentru digestie

| Zuzu1991 a răspuns:

Da, te obisnuiesti cu asta, nu mai poti fara, si peste vreo 20 de ani ai hipertensiune si cafeaua nu mai are nici un efect
mai ales la varsta ta, cafeaua ar trebui bauta numai daca ai nevoie reala (cum ar fi ai examen in ziua aia)