| RaluAle00 a întrebat:

Salut! Am 14 ani.De când aveam 11 ani am fost obsedata de cofeină (cafea cu lapte sau cafea tare) Acum m-am c-am obișnuit să beau cafea de două ori pe zi deci nu doar două ori pe săptămână în fiecare zi beau.Asta mă poate afecta organismul? Să fiu sinceră eu până acum nu am pățit nimica.Nu sunt cu energizantele.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai est grav de tot. Mulți te vor minți dar adevărul este ca cafeau conține numai și numai chimicale nimic natural nimic sănătos pentru sănătatea omului îl face mai agitată mai nervos îi creste tensiunea poate face diabet ficatul ți-l dinstruge în timp îți afectează întregul organism și sănătatea sunt studii făcute recente care demonstrată cât de periculoasă este cafeau de care o fi sa fie cafeau nu este sănătoasă pentru sănătatea omului eu fug de cafea ma feresc de rahatul ăla eu nu pot înțelege cu uni suporta zi de zi sa bea cafea da zi de zi în fiecare zi sa bei cafea frate este nebunie mare de tot și câte 2 pahar

13 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Sper ca nu te-a speriat raspunsul castigator laughing
Tot la 14 ani am inceput sa beau si eu, am 27 acum, daca exagerez sa beau 3-4 pe zi ma inteapa inima, dar 2 pe zi sunt ok, poti consuma atata timp cat nu simti nici o schimbare negativa in corp, nu patesti nimic.

| VoidEternal a răspuns:

Onur aberează cu grație, ca de obicei. Probabil nici nu a auzit de arborele de cafea, sau nu a văzut cafea decât la pliculeț.

Daca bei cafea de la espressor, râșnită proaspăt și nu pui absolut nimic în ea, zahar, miere sau Dumnezeu știe ce altceva, atunci poți bea una pe zi fara să-ți dăuneze.

Deci în locul tau, mai ales că ai 14 ani, as înjumătăți doza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu zic sa nu beți mâncați beți ve vrea inima voastră da im fiecarea zi cafea câte 2 3 pahar pe zi pai faci și infarct în felul asta stai cu tensiunea grav îți face stomacul ști cum? Cenușă mai ales daca ai și un organism slba și cu probleme de sănătatea și bei și atâta cafea pe zi

| RaluAle00 explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc că mi-ai spus.Prima data în viața mea tata a început să îmi dea cafea tare cu o guriță in fiecare zi. Uneori nu pot dormi.Ma foiesc in continuu și deja știu răspunsul.Totusi corpul meu sa obișnuit cu cafea daca nu beau o cafea macar o cafea pe zi simt că lipsește cevasad Și mai ales că sunt energică in fiecare zi.Si totuși mă pot controla. Daca nu beau cafea dimineața beau după-amiază și dacă nu beau nici atunci beau seară.Iti mulțumesc că ți-ai făcut timp să îmi spui.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RaluAle00):

Dacă sa ajuns să-ți afecteze somnul cafeau nu-i bine deloc

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Doua cafele pe zi nu e nici pe departe "atâta cafea pe zi", e doza normală dintr-o planta naturala. Cam barii câmpii rău de tot.

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Nu exista planta natura de cafea sunt toate chimiale făcute de mână omului.

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Doua cafele pe zi în fiecarea zi timp de o luna de zile este grav... nu mai zic ca alți bea în felul de ani de zile și dacă nu bea o cafea pe zi o ia razna.

| RaluAle00 explică (pentru anonim_4396):

Nu vreau să mă implic sau să fac ceartă.Din păcate există boabe de cafea naturale. Măcinate sau boabe. Oameni adaugă zahar sau lapte in cafea că sa fie gata instantlaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru RaluAle00):

Chimicale. Nimeni nu se certă aicia vorbim ca oamenii vezi pe care va ca tipă? înjură? Atacă o persoana urât verbal sau fizic? Nu eu am adevărul meu el o tine cu chimicalele. Fata a ajunsa sa nu mai poate avea o zi normala la câte cafele pe zi bea și sa nu mai poată dormi deci este foarte evident și clar ca sănătatea ei nu este bine.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Bati câmpii...

| Oana56 a răspuns (pentru suntserios):

Exact nu e nimic adevărat din ce zice omul acela

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este nimeni obligată să mă creadă eu îmi spun punctul meu de vedere și ceia ce eu cred cu tărie cu Adevărat tot ce spun și cine nu este de acord cu rapsunul meu cu ceia ce eu cred cu toată voința mea și ce zic eu spun eu poate să-mi dea Block eu nu ma cert cu nimeni nu înjur pe nimeni nu ma iau de nimeni și de nimeni și nici nu ma iau de cineva. Pentru mine cafeau este și va rămâne cancer la fel ca drogurile și Alcoolul.