| Narco a întrebat:

De câteva zile am observat că simt o durere destul de puternică în colțul ochiului stâng fix lângă sacul lacrimal. Când ating, simt ca și cum ar fi ceva rotund foarte umflat acolo, ca un bob de mazăre. Am citit pe internet si am gasit ca este semn care previne un atac vascular cerebral, dar nu cred că este așa. Am și pleoapa superioară puțin umflată. Ce am și cum pot trata? Mâine voi vizita medicul. Pun întrebarea asta deoarece m-a panicat puțin chestia aia cu accidentul vascular.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pare a fii ulcior, sau un posibil cos, sau fir de par care creste la interior.

| 4StarLight a răspuns:

Hm, nu cred ca asta e un semn că vei face un accident vascular. Cauta "ulcior la ochi" pe internet, uită-te printre imagini si vezi daca seamănă cu ceea ce ai si tu. Dacă da, atunci nu e nimic grav, e doar o infecție care va trece in cateva zile, deși poate fi destul de incomodă si un pic dureroasă. Multe persoane s-au confruntat cu așa ceva și cu singura nu au facut accident vascular, nimeni nu moare din asta.

| Narco explică (pentru 4StarLight):

Am zis si in intrebare ca am cautat pe internet, și nu prea cred ca poti face accident vascular de la atata tot, dar sa fiu precautwinking