| Vizuroiu_Ionela_1996 a întrebat:

de cateva zile iau antibiotice fiindca tusesc foarte tare si acum cateva zile aveam dureri mari in gat.
Si de aseara mi s-a umflat fooarte putin ochiul dar nu am bagat de seama, azi dimineata m-am trezit cu ditamai ochiul umflat
adica am pleoapa superioara umflata, toata pleoapa si coltul exterior al ochiului este rosu si piele se exfolieaza.
Luni ma duc la scoala si pana atunci as vrea sa il desfumflu.
Prin septembrie tot acelasi ochi s-a umflat si tin minte ca era 4 septembrie cand s-a umflat exact al fel ca acum se exfolia era rosu etc si mi-a trecut abia pe 18 septembrie sad si atunci luam antibiotice.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Urgent si cat mai repede la medicul de familie, ca sa-ti dea trimitere la oftamog.
Sunt in aceeasi situatie, am coltul ochilui rosu, dupa 2-3 zile de trament cu picaturi de tot felul a dat spre roz,dar nu trece asa usor.
Oricum daca ceea ce cred eu si din expicatiile doctoritei trebuie facute investigatii,si trebuie aflata cauza.
Pana atunci fereste-te de curent, de lumina, stai la caldura
Luni, musai la doctor, nu neglija!

| Florentina9210 a răspuns:

De ce iei tu anitbiotice ca iti dauneaza si la stomac. Cel mai bine este sa iei raceala din prima clipa, de la primele simptome. Iti recomand Theraflu.

| helpme25 a răspuns:

Chestia e că ai răcit tare! Ai lăsat pînă nu mai poți! Eu îți recomand Bioparox, face minuni