| ma3ryian a întrebat:

de cateva zile cand merg la baie pentru a iesi cu scaunul cand fortez sa zic asa iese sange proaspat, scaunul e curat. Ma cam ustura ce sa zic. Cred ca e un hemoroid dar poate fi altceva. Daca nu ma fortez sa zic asa nu sangerez. Oare e un hemoroid?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Fisuri

| sierra1 a răspuns:

Du-te la medic, lasă diagnosticul online!

| francut a răspuns:

Da, ai hemoroizi. Ar fi bine sa mergi la medic sa rezolvi problema din timp. Si bea multe lichide ca sa nu te constipi si sa te fortezi la defecare.

| gheorgheCamataru a răspuns:

Du-te la doctor