| madamadas a întrebat:

de cateva zile imi ivne sa clipesc tot mai des si imi simt ochii obositi si ma cam doare si capul, care e problema si exosta vreo solutie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la un consult oftalmologic.
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Putine ore dormite, mult timp la pc, tv. Cititul nu e solutia, solutia e sa iesi pe afara mai mult si mai putin in fata ecranului. Fa rost de o bicicleta si baga miscare cu ea.

| madamadas explică (pentru mgtow):

In casa reusesc sa stau doar noaptea pentru ca stau la tara si am ocupatie afara

| mgtow a răspuns (pentru madamadas):

Noaptea e pentru somn, inainte de ora 11 stai 2-3 ore pentru ca daca nu dormi bine si 8 ore pe zi nu vei fi in forma.

| imaqtpie a răspuns:

Cel mai probabil este de la statul la calculator prea mult. Ia o pauza.

| mihaelaaaaaaaea a răspuns:

Ai lipsa de calciu, inceraca sa consumi mai multe lactate si sa iei vitamina D, este buna pentru ochii.

| madamadas explică:

Partea ciudata e ca a inceput in timpu saptamanii cand nu stau deloc pe caculator