| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp, cand am ochii foarte obositi, clipesc des si ii dau in toate partile, adica asa simt eu, ca unul mi se duce in dreapta sus si celalalt de capul lui. In mintea mea nu prea are cum sa fie pentru ca simt pur si simplu. dar nimeni nu mi-a spus ca as avea ceva la ochi. E in regula?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| HLucian a răspuns:

Salut din nou, ochii sunt obositi, e normal. Este doar o senzatie ca iti fug, trebuie doar sa-i relaxezi. Si fa ceva cu ipohondria. Succes.

3 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

URGENT MERGI LA MEDIC SA TE VADA OBOSIT!
Nu e normal! ai STRABISM
Daca nu dormi o sa o incurci
NU TE OPERA!
mananca 3 lamai / zi limonada + suc de morcovi vezi ca gasesti la 3 litri 100%natural costa 24 ron cutia!
baga macar cate 1 cutie / zi
daca nu gasesti doar morcovi cauta mere cu suc de morocovi

dormi dormi dormi
Dormi ziua
Dormi noaptea
o sa ti-se dezlipeasca retina si o sa ramai orb intr-o secunda
sau mai putin grav o sa ti-se tot duca ochii si ziua
asa ca dormi
NU UITA MANANCA PESTE de toate felurile morcovii si pestele repara ochii!
daca ma asculti o sa te vindeci dupa 2 ani de facut ce ti-am spus in fiecare zi

| AlexxxButaaa a răspuns:

E din cauza la frig... ca î
ți se răcește retina

| RxTx a răspuns (pentru AlexxxButaaa):

Te rog frumos mai mergi pe la scoala si nu mai comenta daca nu ai nici un fel de studii de specialitate! mai ales cand este vorba de sanatatea oamenilor!
EU SUNT ASISTENT MEDICAL si barimi stiu ce spun!
Garantez ca tu bati campii!
Iti recomand sa bati campii pe alte domenii in afara de domeniul medical! Nu iti mai da cu parerea daca depinde sanatatea oamenilor de ce spui tu! ai grija ca poti sa indrumi oamenii pe drumuri gresite! ce ai face daca ai afla intr-o zi ca dintr-un sfat gresit dat de tine a incurcat-o cineva si a rmas orb pe viata!?
Eu daca as fi in locul orbului te-as cauta si...