| aleexkdos90 a întrebat:

Salut TPU! De câteva zile îmi miroase foarte urât gura, eu ma spăl pe dinți și dimineața și seara, dar după cam o ora îmi vine iar un miros urât nu știu parcă vine din stomac, gât. Am și gura așa uscata chiar dacă beau apă și o greață, oboseală. Menționez am aparat dentar. Care ar putea fi cauza? Am și acum o greață

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cauza este o idigestie probabil si ti-as recomanda un regi alimentar serios pentru 2-3 saptamani ca sa scapi de toxineledin corp.
sanatate multa!

| dullcat a răspuns:

Buna.Mergi neaparat la medic fiindca suna ca o afectiune sau inceput de boala la stomac. Ai dureri in piept sau senzatia de arsura la stomac?

| aleexkdos90 explică (pentru dullcat):

Sunt obosită cam tot timpul, și simt că mai rămân și fără aer.

| aleexkdos90 explică (pentru dullcat):

Simt un gust amar, am avut și senzația de arsură

Răspuns utilizator avertizat
| relian a răspuns:

Vine miros de la stomac, vine ca asa ii vine lui sa vina laughing deci in afara ca e mirositor nu e alta problema, o sa treaca dupa o vreme.

Din ce am citit, sa nu mai fie asa de naspa se recomanda sau unia au spus sa bei apa carbogazosa, asa ca poti incerca.

Normal mirosul din stomac nu ar trebuie sa iasa, dar se intampla. Sint uni oameni mai in varsta, mai rar, dar sunt, put pur si simplu, nu poti sta linga ei. le miroase respiratia de mori, dar mirosul vine de la stomac.
Nu e de la dantura este miros din stomac care scapa cumva si cam asta e.

| ReddY25 a răspuns:

Contactează un medic

| AdioTPU a răspuns:

De la stomac e problema nu de la gură.