| adrii22 a întrebat:

aseara am observat ca mi s-au umflat mainile (plamele si degetele) si acum,dimineata am observat ca sunt rosii,umflate,ma mananca si foarte fierbinti...a mai patit cineva asa ceva? Un sfat, se poate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Axys a răspuns:

Mergii la medicul tau de femeile sa te vad si de acolo iti da trimitere happy la un doctor specealist. poate tea piscat ceva ..mergi cat mai repede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil sa fie din cauza caldurii. Dar cum persista si ai si mincarimi, poate te-a intepat o insecta sau ai atins o planta toxica. Mergi acum la medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ai pus mana pe vreo planta toxica ceva?
Sau pe altceva.
Ar trebui sa ai mai multa grija la igiena mainilor.
Te speli mai des pe maini cu apa calduta si sapun, inainte sa mananci, dupa ce mananci, dupa ce ai folosit toaleta, dupa ce duci gunoiul.
Mergi la medic.
Te pup!

| RalucaNiță a răspuns:

Tatal meu a patit asa, e o alergie. Iti recomand KETOTIFEN.

| Crisツ a răspuns:

Poate te'am muscat vreo insecta. Mai bine du'te la farmacie, arata'i farmacistei ce'ai patit, intreaba ce ar putea fi si ce te'ar ajuta.
Ar trebui sa iti dea o crema pentru inflamatie.

| adrii22 explică (pentru Crisツ):

Insecta nu are cum, ca sunt umflate ambele mainisad

| mgolea37 a răspuns:

Nu stiu!

| LittleAnca a răspuns:

Poate esti alergica la ceva. Dar mai bine du-te la medic decat sa stai asa.

| rotwath123 a răspuns:

Alergie la caldura