| anonim_4396 a întrebat:

De cateva zile mi se intampla ceva ciudat.Cand pun mana in zona inimii, se aud bataile bineinteles dar se mai aude si un zgomot ciudat....nu stiu cum sa-l descriu.Se intampla mai ales cand respir.Eu sufar de anxietate de 1 an si jumatate.Este posibil sa-mi fii afectat inima? Ma gandesc saptamana viitoare sa fac un ekg pentru linistea mea. Daca ma intrebati de psiholog mentionez ca ma duc periodic la unul.Astept cateva raspunsuri la problema mea. Trebuie sa ma ingrijorez? Am 17 ani.Nu fumez nu beau, mananc sanatos si fac sport cat pot intr-o zi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pentru inceput ar fi bine sa te vada medicul de familie, sa te asculte un pic la inima/sa iti ia o tensiune si apoi daca va fi ceva suspect, iti va da o trimitere catre cardiologie pentru efectuarea un consult de specialitate..nu ezita si fa un drum catre medic
O zi frumoasa sa aihappy