| k3zZar a întrebat:

De cateva zile nu am pofta de mancare, uneori mi-e foame, mananc, apoi nu imi mai e. De ce? Am 13 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dbigiu84 a răspuns:

Salut! Nu e ceva ingrjijorator, sa nu ai pofta de mancare, fratele meu(are tot 13 ani) mananca foarte rar si putin.Pur si simplu nu ii e foame.Si totusi e inalt si bine facut.
Sper ca te-am ajutat!

| k3zZar explică (pentru dbigiu84):

Mersi! Dar am inteles ca ai nevoie de mancare ca sa te dezvolti.

| dbigiu84 a răspuns (pentru k3zZar):

El are un metabolism mai complex, nu face sport, dar e slab, nu mananca mult dar e inalt.Inaltimea o are pentru ca alimentul principal consumat este laptele, mai exact lapte cu cereale.Sta foarte mult in pat pe spate, inca un factor ce creste inaltimea.

| k3zZar explică (pentru dbigiu84):

Dar cum te ajuta statul in pat si mancatul de lapte cu cereale? Si eu mananc lapte cu cereale si sunt scund, am 1.65m.

| dbigiu84 a răspuns (pentru k3zZar):

Laptele intareste oasele, statul pe spate lungeste coloana, tin sa precizez ca el face asta in fiecare zi.

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un animal, unul deștept, mănâncă când îi este foame.

| Mary1398 a răspuns:

Este ori de la schimbarea de vreme brusca, care ne afecteaza cam pe toti, ori esti ff obosit...de la scoala banuiesc si de aceea se poate. Ori, ai mancat ceva ce nu ti*a priit si de asta...
Nu stiu sigur, deoarece nu stiu cum te simti si nici nu sunt doctor laughing
Oricum, sper sa te faci bine repede!