| xSega a întrebat:

De ce nu prea mai am pofta de mâncare de câteva zile?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Din lipsa de activitate fizica!
Cand corpul nu consuma calorii, nu are nevoie de hrana! Cum, nu prea ai facut nimic zilele astea, nu prea ai nevoie nici de hrana!

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

în 1 Octombrie | DonnaAlba a răspuns:
Din lipsa de activitate fizica!
Cand corpul nu consuma calorii, nu are nevoie de hrana! Cum, nu prea ai facut nimic zilele astea, nu prea ai nevoie nici de hrana!

cum sa nu consume calorii? organismul consuma calorii non stop, de asta exista rata metabolica biologica, manca mai multe fructe, legume, lipsa pofeti de mancare se poate datora unei boli =raceala sau pe baza de stres, dar in nici un caz daca stai nu consumi calorii

| Freya1 a răspuns:

Fa miscare si ea vitamina c. Poate ai o viata sedentara sau esti racit

| cyupaku a răspuns:

Fa mai multa miscare si efort fizic

| Ager a răspuns:

Pot fi sute de răspunsuri...
de la schimbarea vremii, la schimbarea stării emotive... până la a avea paraziți intestinali.
Dacă e ceva persistent, poți întreba doctorul pentru ceva analize mai detaliate

| Lzehxo a răspuns:

Pot fi mii de probleme. Stres, somn insuficient, parazitoze etc...

| musicislife3 a răspuns:

Poate ca ai mancat multe dulciuri sau alte chestii din astea si acum nu mai poti manca, sau esti plina...
dar te sfatuiesc sa mananci, daca nu mananci ajungi la perfuzie

| RAY a răspuns (pentru musicislife3):

Dulciurile cresc nivelul zaharului in sange ceea ce duce la o pofta de mancare mai mare