| CrazyKiss a întrebat:

Ce as putea face sa nu mai am atata pofta de mancare.Am zile in care mananc doar ca sa nu mor de foame pentru ca nu am pofta dar de cateva zile parca nu ma mai satur.Ce as putea sa fac sa nu mai mananc atat? Nu trec 2 ore si mi-e foame iar, si la o masa mananc destul de consistent.Ce sa fac? Un sfat va rog! straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Earthquake a răspuns:

Eu zic sa bei apa. Atunci cand ti-e foame bei apa sau bei un pahar de suc sau sirop, ceva care sa contina glucoza!

| 95Cosmin a răspuns:

Ai putea sa bei multa apa si sa mananci mancaruri bogate proteine(carne) fibre(paine din faina integrala daca se poate) si grasimi(oua, ulei de masline la salate etc)