| Lukasz a întrebat:

De ce cand respir aer si apoi expir ma doare in spate putin mai jos de ceafa? Ma doare mai ales cand fac miscari bruste. Este posibil ca stau prea mult cocosat la pc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| MadalinaBoca a răspuns:

Buna! Este posibil sa fie de vina pozitia nepotrivita pe care o adopti. Si eu am avut aceeasi problema si pentru a scapa de ea, am apelat la un corset care m-a ajutat sa imi controlez pozitia la birou! Este absolut necesar sa ne controlam pozitia mai ales cand stam mult prea mult timp pe scaun. Daca nu se iau masuri la timp ajungem sa facem cifoza (cocoasa) si pe langa faptul ca ne stricam pozitia corecta a corpului, apar si alte dureri de spate sau de ceafa.
Mult succes!