| Dav231 a întrebat:

De ce in ultimele 3 zile ma doare capul in partea stanga si se lasa pana la ceafa, putin mai jos de ea, si am o stare de slabiciune uneori.
Ieri nu m-a durut, insa azi si alaltaieri da.
Ce boala pot avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| christall a răspuns:

Consulta un medic neurolog si o sa-ti dea sa faci analize. Nu e cazul sa presupui ca ai avea ceva, dar e bine sa stii. Poate ai stat in curent sau aer conditionat.

| Satango a răspuns:

Bună!
Nu este neapărat să ai o boală.
Dacă ți s-a rupt într-un colț unghia, nu înseamnă că te paralizezi sau dacă îți pușcă încheietura că ai cancer osos.
Aceste lucruri, precum durerea de cap, care nu este foarte dureroasă, sunt lucruri obișnuite. Durerea de cap poate apărea din mai multe cauze, deseori banale: lipsa de odihnă, insolația, vederea slabă, lipsa hidratării, perturbația, alimentație proastă etc.
Poți avea însă probleme cu coloana. Pune pe cineva să te maseze. Consultă un doctor dacă durerea nu se oprește în timp.