| floryn05 a întrebat:

Salut de cateva zile ma doare putin capul mai sus de ceafa nu prea stiu cum sa zic sa intelegeti durerile sant ca niste arsuri parca miar arde ceva in spatele capului sau ce va de genul dar sant de scurta durata adica apar stau cateva secunde si dispar apoi iar apar dar ma doare foarte putin am mai avut astfel de episoade acum vreo luna si de cateva ori anul trecut dar mi-a trecut atunci si nu am mai avut asa ceva pana azi cand am astfel de episoade ma gandesc ca am o boala grava si nu mai stiu ce sa fac imi imaginez ca ajung la spital cu o boala grava la cap si intru in panica / acum o saptaman m-a durut putin stomacul si imi imaginam ca am apendicita si ca ajung la operatie nu stiu ce a mai fac dimineata ma scol cu gandul ca am o boala grava la cap ..va rog ajutati-ma cu niste sfaturi > dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Poate fii o spondiloza cervicala dar medicul de familie te va lamuri! Evita curentul sau trecerea brusca de la aer conditionat la caldura!

| floryn05 explică (pentru fabiola):

Mie teama sa nu am vreo tumoare alte simptome nu am cum am mai zis am mai avut durei de genul dar mici si au trecut dupa 3 sau 4 zile crezi ca e ceva grav

| fabiola a răspuns:

In general tumorile dau dureri mari de cap, simptome de voma, etc. Daca vrei, pentru linistea ta mergi la medic, faci o tomografie craniana si elucidezi teama!

| floryn05 explică (pentru fabiola):

Nu cred ca e nevoie nu prea mai ma doare nu amavut in familie cazuri de genul

| Xenya a răspuns:

Nu cred ca este bine sa te gandesti la lucruri rele, poti sa mergi la medic si sa ii spui simptomele si medicul o sa stie ce este de facut! Multa sanatate!