| iliesbogdan a întrebat:

De ceva mai multa vreme mi-au iesit pe spate niste bubuite mici,ca muscaturile de tantar,dar nu sunt rosii.
Ce ar putea sa fie, e grav si cu se trateaza?
Dau funda!
Apropo ma si mananca! Am nevoie se un raspuns cat mai rapid!
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Pai un raspuns sigur ti-l poate da doar un medic, in special medicul tau de familie dupa un consult.
noi putem doar sa "bajbaim" si nu vad cu ce te-ar ajuta pe tine daca iti dam raspunsuri eronate.
Parerea mea este ca poti sa ai varsat de vant/varicela sau o alergie. Dar 100% nu am de unde sa stiu.
100% stie doar medicul dupa un consult.

| iliesbogdan explică (pentru LaLaura):

Nu ar putea fi plosnite?

| LaLaura a răspuns (pentru iliesbogdan):

Nu stiu.
Nu m-am gandit ca tu ai plosnite. Cum am spus e mai indicat sa te duci la un medic, dupa un consult o sa iti spuna exact ce ai dar si care este tratamentul.
Nici chiar un medic daca nu te vede, nu te consulta, nu stie excat ce poti avea.

| iliesbogdan explică (pentru LaLaura):

Crezi ca este ceva grav?

| LaLaura a răspuns (pentru iliesbogdan):

Grav nu, dar cred ca necesita tratament.
Gravitatea o sa ti-o spuna exact medicul.

| iliesbogdan explică (pentru LaLaura):

Hey,mi-a trecut.Cred ca a fost doar ceva trecator. Aveam doar ceva mic si m-am scarpinat, de asta ma manca.

| LaLaura a răspuns (pentru iliesbogdan):

Ma bucur ca ti-a trecut.
O zi buna.

| iliesbogdan explică (pentru LaLaura):

La fel iti doresc!

| Costyy_Kosty_1978 a răspuns:

Parerea mea e sa mergi la un doctor.dar dupa cum spui tu mai sus e sa nu ai o micoza alergica...cauta pe google despre micoza alergica si te vei lamuri daca ai asa ceva sau nu

| iliesbogdan explică (pentru Costyy_Kosty_1978):

In niciun caz nu e asa ceva.Sunt exaxt ca muscaturile de tantar.