| Anonima_5812 a întrebat:

Acum cateva zile mi-au iesit pe spate niste bubite care aratau ca muscaturile de tantar. Dupa un timp mi-au aparut tot mai multe si parintii cred ca sunt exeme. Ce sa fac? Funda...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Eu cand beau cola mi se fac bubite dinacestea pe spate...gandestete ce ai mancat astazi

5 răspunsuri:
| InoKo a răspuns:

Nu poti fi sigura ce e asta.trebuie sa consulti un medic. Du-te cu parintii la medicul de familie si vezi unde te indreapta. Poate fi o alergie, o intoxicatie sau ceva de la timp. Daca se inmultesc, nu sta pe ginduri.Mergi la medic.Cu boala nu te joci.Succes.

| RMihai a răspuns:

Poate este acnee, toata lumea are acnee, exista creme tratamente numai sa nu se agraveze in timp sa se faca bube sa curga din ele...consulta un dermatolog

| andreipirca a răspuns:

Poi poate fi o alergie la ceva...asa mi s-a intamplat si mie, mai bine te-ai duce la medic...

| LoReDaNa a răspuns:

Da stiucrying
am si eu asa ceva, prima data am avut pe spate, apoi pe maine sh acum au inceput sa se extinda sh pe decolteucrying mai ales vara sunt chiar naspacrying
(la mine sunt tot asa cum spui u doar ca unule sunt ceva de genu cosuri sh se pot stoarce)
nu stiu ce pot sa fiecrying

| Viper_1588 a răspuns:

Du-te la un dermatolog, si el iti va spune.Ai nevoie de sfatul unui specialist. Daca ti-am fost de ajutor, imi poti da funda.