| Gabbby a întrebat:

De ceva timp am o durere in spate, in partea dreapta pe langa omoplat si ma doar cand trag aer profund in piept.Ieri am fost la piscina si durerea s-a accentuat, ma doare cand incerc sa imi indrept spatele sau ma aplec dupa ceva uneori cand casc sau tusec(sunt racit) mai tare ma doare.Azi ma simt mai bine, dar durerea nu a disparut. Ce pot avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Ar putea fi de la raceala. Am avut si eu, acum o saptamana, exact o astfel de durere. Am luat medicament pentru raceala, am masat locul cu diclofenac si am tinut sare calda. A doua zi a disparut durerea.

| Mihaela1964 a răspuns:

Probabil ca ai racit, roaga pe cineva sa te maseze pe spate cu diclofenac sau ceva asemanator.

| sickoffallthings a răspuns:

Pai iti spun sigur e de la coloana si eu am avut aceleasi simptome cateodata ma injungia atat de rau incat cand incercam sa respir nu mai puteam sta nici in picioare, am fost la doctor la plamani nimic, apoi m-am dus la ortoped si mi-a depistat ca am scolioza, nu e asa grava scolioza, dar trebuie sa faci recuperare cu ajutorul unor exercitii specifice.

| SaVa13 a răspuns:

Ori ai racit ori ai cazut undeva...Dar stai linistit nu e nimic graf si sunt sigur ca peste cateva zile itiva trecewinking. Insanatosire grabnica happy