| Sp3edy a întrebat:

de ceva timp atunci cand stau mai mult in apa sau la dus imi apare in palma ca niste bubite, ca niste negi dar foarte mici si cu o gaura vizibila in misloc, adica apar ca niste ventuze foarte foarte mici, tari si nu au un aspect diferit fata de piele mea, culoare etc. Apoi dupa o ora sau cel mult 2 dispar complet? Acest lucru mi s-a intamplat prima data la mare dar atunci am crezut ca m-a intepat vreo meduza pentru ca daca stau foarte mult in apa ma si inteapa putin aceste minuscule umflaturi in forma de ventuze.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Daca arata asa http://upload.wikimedia.org/......drosis.JPG
este o eczema.
Du-te la un medic dermatolog.

| Sp3edy explică (pentru alessia5158):

Nu cred ca e vorba despre Dyshidrosis ca m-am informat dar cv de genul este multumesc oricum.

1 răspuns: